RSS-flöde

Welcome to my digital orienteering map archive!

On this site I will publish maps, courses and route choices from orienteering events I have attended.

Bendigo Bush Classic 14 (2019-08-24)
lördag 24 augusti 2019
Stumpy Gully, Australia
Eureka Series (2019-08-18)
söndag 18 augusti 2019
Bryce's Flat, Australia
Bendigo Bush Classic 13 (2019-08-17)
lördag 17 augusti 2019
Mosquito Creek, Australia
Bendigo Bush Classic 12 (2019-08-04)
söndag 4 augusti 2019
Sedgwick North, Australia
BendigORingen stage 4 (2019-07-28)
söndag 28 juli 2019
New St Mungo, Australia
Bush Sprint|Resultat
BendigORingen stage 3 (2019-07-28)
söndag 28 juli 2019
South Star, Australia
Bush Sprint|Resultat
BendigORingen stage 2 (2019-07-28)
söndag 28 juli 2019
New Argus, Australia
Bush Sprint|Resultat
BendigORingen stage 1 (2019-07-28)
söndag 28 juli 2019
St Justs Point, Australia
Bush Sprint|Resultat
Bendigo Bush Classic 11 (2019-07-21)
söndag 21 juli 2019
Sedgwick South, Australia
Bendigo Bush Classic 10 (2019-07-13)
lördag 13 juli 2019
Kangaroo Gully, Australia
Bendigo Bush Classic 9 (2019-07-06)
lördag 6 juli 2019
Mt Tarrengower, Australia
Middle Distance|Resultat
Indoor Outdoor Sprint Double - Outdoor (2019-06-30)
söndag 30 juni 2019
Monash University, Australia
Sprint|Resultat
Indoor Outdoor Sprint Double (2019-06-30)
söndag 30 juni 2019
Monash University Learning & Teaching Building, Australia
Indoor Sprint|Resultat
No GPS tracking indoors
Bendigo Bush Classic 8 (2019-06-29)
lördag 29 juni 2019
Peter The Great Gully, Australia
Middle Distance|Resultat
Bendigo Bush Classic 7 (2019-06-23)
söndag 23 juni 2019
Mount Kooyoora, Australia
Middle Distance|Resultat
Pure Gold! Race 3 (2019-06-10)
måndag 10 juni 2019
Creswick Diggings, Australia
Middle Distance|Resultat
2019 Victorian Championships Middle Distance (2019-06-10)
måndag 10 juni 2019
Creswick Diggings, Australia
Middle Distance|Resultat
Vic Autumn Series #6 (2019-06-10)
måndag 10 juni 2019
Creswick Diggings, Australia
Long Distance|Resultat
NZ Queen's Birthday Day 3 (2019-06-03)
måndag 3 juni 2019
Kaikokopu, New Zealand
Middle|Resultat
NZ Queen's Birthday Day 2 pm (2019-06-02)
söndag 2 juni 2019
IPU New Zealand, New Zealand
Sprint|Resultat
NZ Queen's Birthday Day 2 am map 2 (2019-06-02)
söndag 2 juni 2019
West End School and Awatapu College, New Zealand
Sprint|Resultat
NZ Queen's Birthday Day 2 am map 1 (2019-06-02)
söndag 2 juni 2019
West End School and Awatapu College, New Zealand
Sprint|Resultat
NZ Queen's Birthday Day 1 (2019-06-01)
lördag 1 juni 2019
Whirokino, New Zealand
Long Distance|Resultat
Vic Autumn Series #5 (2019-05-26)
söndag 26 maj 2019
Irishtown, Australia
Middle Distance|Resultat
2019 NSW Long Distance Championships (2019-05-20)
måndag 20 maj 2019
Willagalong, Australia
Long Distance|Resultat
2019 NSW Middle Distance Championships and NOL (2019-05-20)
måndag 20 maj 2019
Wyangala Waters, Australia
Middle Distance|Resultat
Bendigo Bush Classic 3 (2019-05-14)
tisdag 14 maj 2019
Mount Korong, Australia
Middle Distance|Resultat
Vic Autumn Series #4 (2019-05-05)
söndag 5 maj 2019
Eppalock South, Australia
Bendigo Bush Classic 2 (2019-05-04)
lördag 4 maj 2019
Mt Tarrengower, Australia
Middle Distance|Resultat
2019 Australian Middle Championships (2019-04-30)
tisdag 30 april 2019
Foxes Lair, Australia
Middle Distance|Resultat
2019 Easter Day 3 Middle (2019-04-24)
onsdag 24 april 2019
Umuna, Australia
Middle|Resultat
2019 Easter Day 2 Long (2019-04-24)
onsdag 24 april 2019
Hill Park Dale, Australia
Long|Resultat
2019 Easter Day 1 Sprint map 2 (2019-04-20)
lördag 20 april 2019
Scotch College, Australia
Sprint|Resultat
2019 Easter Day 1 Sprint map 1 (2019-04-20)
lördag 20 april 2019
Scotch College, Australia
Sprint|Resultat
2019 Family Relay (2019-04-19)
fredag 19 april 2019
University of Western Australia, Australia
Sprint Relay|Resultat
2019 NOL Mixed Sprint Relay (2019-04-19)
fredag 19 april 2019
University of Western Australia, Australia
Sprint Relay|Resultat
2019 NOL Long Distance map 2 (2019-04-02)
tisdag 2 april 2019
Hill End, Australia
Long Distance|Resultat
2019 NOL Long Distance map 1 (2019-04-02)
tisdag 2 april 2019
Hill End, Australia
Long Distance|Resultat
2019 NOL Relay (2019-04-02)
tisdag 2 april 2019
Hill End, Australia
Relay|Resultat
Vic Autumn Series #3 map 2 (2019-03-25)
måndag 25 mars 2019
Nerrina, Australia
Middle Distance|Resultat
Vic Autumn Series #3 map 1 (2019-03-25)
måndag 25 mars 2019
Nerrina, Australia
Middle Distance|Resultat
La Trobe Sprint (2019-03-11)
måndag 11 mars 2019
La Trobe University, Australia
Sprint|Resultat
2019 Park & Street Championships (2019-03-03)
söndag 3 mars 2019
St Helena, Australia
Park & Street|Resultat
Sprint Adelaide race 5 (2019-02-06)
onsdag 6 februari 2019
Mount Barker, Australia
Sprint|Resultat
Sprint Adelaide race 4.4 (2019-02-06)
onsdag 6 februari 2019
Flinders Uni, Australia
Knock Out Sprint Final|Resultat
Sprint Adelaide race 4.3 (2019-02-06)
onsdag 6 februari 2019
Flinders Uni, Australia
Knock Out Sprint Semi Final|Resultat
Sprint Adelaide race 4.2 (2019-02-06)
onsdag 6 februari 2019
Flinders Uni, Australia
Knock Out Sprint Qualifier
Sprint Adelaide race 4.1 (2019-02-06)
onsdag 6 februari 2019
Flinders Uni, Australia
Knock Out Sprint Qualifier
Sprint Adelaide race 2.2 (2019-02-05)
tisdag 5 februari 2019
Heathfield, Australia
Sprint|Resultat
Sprint Adelaide race 2.1 (2019-02-05)
tisdag 5 februari 2019
Heathfield, Australia
Sprint|Resultat